FACULTY AND STAFF
Randy Ainsworth Bus Driver
Savanna Awalt

4 & 5 grade

Mike Baumann

Elementary Paraprofessional

Jon Baxa

High School Mathematics

Jocelyn Bolte

Elementary Paraprofessional

Julie Bolte

Elem./Jr. High Food Service

Ashley Brzon

Board Clerk

Ann J Callaway

High School Paraprofessional

Ed Carlgren

Bus Driver

Katie Carlgren

High School Vocational Ag

Jackie Cleveland Title I Para
Amber Colby Special Education

Jackie Cooper

Elem./Jr. High Secretary

Richard Cox

High School Social Studies

Anna DeWitt

Elem./Jr. High Assistant Cook

Stephanie Dusek Elementary Paraprofessional

Jake Engelbert

Elem./JH & highschool Custodian & Bus Driver

Amy Erickson

Elem./JH Lunch Aide

Dennis Garst Bus Driver

Josh Garst

Food Service/Custodian

Leigh Gritten

Gifted Education Coordinator

Mike Gritten

Elementary/Junior High Principal & Atheletic Director

Tony Helfrich

High School English

Stephanie Jensen

High School Special Education

Amanda Keilers High School Business
Chance Kimrey

High School & Elementary/Junior High Instrumental & Vocal Music

Sue King

District Superintendent

Devin Kreie Elementary Custodian

Karen Larson

Art

Crystal Lieb

Grade 2

Robert Linzer

Junior High Math & High School Geometery

Gary Loring

High School Social Studies & P.E.

Elizabeth Mahin

3rd Grade

Hannah Mahin

Pre-School

Pam McGregor

Freshman English/Jr. High English & Social Studies

Kathy Melby Library Aid
Jeremy Miller Spanish
Christel Nelson

Kindergarten

Becky Novak

Elem./Jr. High Food Service

Stacy Novak

Elem/Jr. High Physical Education

Leah Parker

Title I

Curt Parry

High School Science

Cindy Peters

Jr. High Special Education

Cherish Reeves

Classroom Para

Alisha Reynolds

Title I Para

Dave Schrivner Elementary Custodian

Lynda Scrivner

High School Counselor

Renee Sederlin

High School Paraprofessional & Bus Driver

Charlotte Seybold

High School Secretary

Kyle Sheahon 6-8 Science
Micayla Sjolander High School Custodian
Jonna Skinner Elem./JH Guidance Counselor

Tim Skinner

District Technology

Sidney Smith

Grade 4 & 5

Ashley Strait

First Grade

Gavin Tracy Industrial Arts

Kandi Wallin

High School Food Service

Sylvia Wohlbrandt

Title I Paraprofessional